روز به روز قوانین گوگل برای سئو پیچیده‌تر می‌شود. شرکت داران یا افراد دارای کسب و کار از اینکه زمان و مراجع کافی برای بروزرسانی ندارند، از این مسئله ناراحت هستند.
بهینه کردن تگ‌های صفحات، چارچوب کلی سایت و سرعت بالا امدن آن ها برای سئو مهم و اساسی می باشند. این تگ های ذکر شده با الگوریتم گوگل جلو می روند. برای بهینه سازی صفحات ابتدا وبسایت را ارزیابی و اماده سازی کنید. سعی کنید در وبسایت خود مطالب جذاب و قابل توجه برای خواننده به اشتراک بگذارید تا زمانی که صرف بازدید وبسایتتان می شود، بیشتر شود و در نتیجه شاهد بهبود سئو وبسایت خود باشید. سعی کنید به مطالب خود لینک بدهید تا افراد دیگر هم از امکانات آن استفاده کنند و به اشتراک گذاری بیشتر شود.
در صورتی که محتوای وبسایتاتان ضعیف باشد، تاثیر بدی روی سئو وبسایت خواهد گذاشت. بنابراین به فکر خلق مطالب جذاب باشید.
نکته دیگر در زمینه سئو این است که برای پخش شدن بیشتر لینک های وبسایتان از جامعه فضای مجازی به خصوص دوستان خود استفاده کنید، تا گردش لینک های شما در فضای اینترنت افزایش یابد.
نکته بعدی هایپرلینک است، به این معنی که مثلا نام برند شما ایران مال است، شما می توانید با توضیحاتی در رابطه با کلمه ایران و لینک کردن بازدید صفحه خود را زیاد کنید.
از درج مطالب تکراری و کپی کردن مطالب بپرهیزید. با این کار به شدن رتبه خود را در گوگل پایین می اورید.
فرستادن ایمیل‌های زیاد با هزینه اندک جهت لینک‌دهی‌می‌تواند در این امربسیار موثر باشد.
هرچند مدتی به خواندن گزارش های ماهانه سئو بپردازید و درنظر داشته باشید که از الگوی منظمی تبعیت کنید.
گوگل چون یک موتور قوی و بزرگ است و برای تصمیم گیری بهتر آن باید الگوریتم های آن را به درستی درک کنید. با رعایت نکات لازم به خلق مطالب جدید و لینک دهی بپردازید و سئو وبسایت خود را بهتر کنید.