1- گوش دادن و صحبت نکردن : به هیچ عنوان در مورد خود و یا محصولات خود صحبت نکنید. زیرا اولین هدف شما شناساندن خود به مشتری است و اینکه بدانید مشتری شما چه محصولات و خدماتی نیاز دارد. پس قبل از پی بردن به این مسئله حرفی در رابطه با محصولاتی که ارائه می کنید، نزنید.
2- فروش به وسیله سوال : تلاش بیهوده برای فروش محصول را کنار بگذارید، سعی کنید سوالاتی مربوط به نیازهای مشتری خود بپرسید و به آنان بفهمانید برای شما مهم هستند. اگر مشتری تنها حس خرید را در شما ببیند، قطعا از خرید دلسرد خواهد شد.
3- ملاقات دوستانه : با مشتری خود در رابطه با محصولاتی که مورد استفاده آنان است، صحبت کنید و از آنان در رابطه با رضایت شان از محصولات سوال کنید. مشتری زمانی جذب شما می شود که حس کند شما برای نظر او ارزش قائل هستید و به زور نمی خواهید به آن ها چیزی بفروشید. در این صورت آنان شما را به چشم یک مشاور خوب می بینند.
4- لحن صحبتتان با مشتری همانند لحنتان با خانواده خود باشد. لحن صحبت خود را کاملا معمولی و دوستانه کنید، به شکلی که کسل کننده و تبلیغاتی نباشد.
5- خلاصه جواب دادن : در جواب سوال های مشتریان خود ، جواب های کوتاه و خلاصه بدهید.
6- معرفی محصولات بعد از بررسی نیازها : بعد از شناخت نیازهای مشتری خود ، محصولات و خدمات خود را معرفی کنید.
7- معرفی کوتاه : برای معرفی یک محصول چندین ساعت وقت نگذارید و مشتری خود را خسته نکنید.
8- مشتری را دعوت به کار کنید : با این کار توپ را در زمین مشتری خود بیندازید. به مشتری بفهمانید شما تنها فروشنده نیستید و به عنوان یک انسان قصدتان معرفی محصول و خدماتتان است.