برای افزایش ترافیک و بازدید وبسایت خود رعایت اصول و موارد زیر ضروری است.
1- سئو
یکی از مسائل بسیار مهم در تعداد بازدید وبسایت، سئو است. سئو به معنای قرارگیری وبسایت در صفحات اولیه گوگل است. سئو موضوعی است که به وسیله آن حتی یک سایت با محتوای زرد نیز می تواند خود را در صفحات برتر گوگل نشان دهد و هم یک سایت با محتوای خوب به صفحات اخر گوگل هدایت شود. سعی کنید با بالابردن حجم کلمات کلیدی مرتبط به وبسایتتان سئو سایت را بهبود ببخشید و در نتیجه بازدید وبسایتتان را بالا ببرید.
2- شبکه های اجتماعی
اگر مطالب شما در شبکه های اجتماعی پخش شود و میان پست های دوستانتان باشد، حس اعتماد بین شما و دوستان آنان به وجود می اید. به این شکل می توانید مخاطبان زیادی را جذب صفحات اجتماعی خود کنید.
3- ایمیل های روزانه
با استفاده از ایمیل های روزانه می توانید مخاطبانی را که وبسایت شما را فراموش کرده اند و یا وقت سر زدن به وب سایت را ندارند، با انتشار مطالب روزانه جذب کنید. حتما با قرار دادن گزینه ای امکان ارجاع انان را به وب سایت خود فراهم کنید.
4- محتوای با ارزش
با قرار دادن محتوای تخصصی زمینه فعالیت وبسایتتان را نشان دهید تا تاثیر مثبتی برایتان داشته باشد. تاثیر آن بدین شکل است که وب سایتتان مرجع تخصصی می شود و طبعا بازدیدها افزایش می یابد. همچنین اگر مخاطب وب سایت شما که به دنبال مطالب تخصصی است، از محتوای شما خوشش بیاید و برایش اموزنده باشد، قطعا مجددا به وب سایت شما رجوع می کند.
5- واکنشگرا بودن سایت
واکنشگرا بودن وب سایت به معنای سازگاری با نسخه موبایل است به طرزی که در مرورگر گوشی هوشمندتان مطالب همانند مرورگر کامپیوتر شما نشان داده شود و از آن جایی که در حال حاضر اکثر افراد از گوشی برای کارهای روزمره خود استفاده می کنند، این مسئله ریسپانسیو بودن وبسایت برای مخاطبان بسیار مهم می باشد.
6- طراحی کاربردی
یکی از موثرترین موارد برای افزایش ترافیک وبسایت طراحی با کیفیت است. به غیر از محتوا و ظاهر وبسایت شما باید طراحی کاربردی داشته باشد تا مخاطب با آن احساس راحتی کند و ارتباط خوبی برقرار کند.