فروش فرایندی متفاوت از انچه را که برای فروش از طریق تلفن لازم است را می طلبد و با بازدید شخصی از یک خریدار احتمالی و یا تجارت در یک مغازه خرده فروشی فرق دارد. نمی توانید با واقع بینی انتظار داشته باشید که بتوانید از طریق صفحات وب به فروش هر چیزی اقدام ورزید. به طور مثال محصولات و خدمات گران قیمت که قبل از تصمیم به خرید، زمان و اطلاعات زیادی را بررسی لازم دارند. در این موارد وب سایت شما می تواند از طریق شناسایی افراد علاقه مند فعالیت های بازاریابی را افزایش دهد. با توجه به روند برنامه ریزی باید اطمینان حاصل کنید فروش کالا و خدمات بر روی وب امکان پذیر است و مخاطبان نیز به این گونه خرید علاقه مندند. در ورای این دو عامل اساسی و پیش شرط لازم می توانید تکنیک هایی را برای افزایش احتمال موفقیت فروش بر اساس وب به کار گیرید.
1- یک خط قوی برای فعال نمودن هر صفحه ای که منجر به فروش انلاین می شود، قرار دهید.
2- مسائل تخصصی که تنها به صورت انلاین قابل دسترسی هستند، مانند پکیج ها یا قیمت گذاری ویژه در نظرگرفته شود.
3- تایید کنید که تمام اطلاعات مربوط به قیمت گذاری و محصول به طور کامل باقی می مانند و اطلاعات به روز رسانده می شوند.
4- به دنبال فرصت هایی برای فروش متقابل و یا فروش در سطح عالی کالا و خدمات باشید. این گونه فرصت ها علاقه بازدیدکنندگان را به خرید افزایش می دهد و درنتیجه متوسط فروش را بالا می برد.
5- به همه سفارش ها و درخواست هایی که از بازدیدکنندگان می رسد، فوری جواب دهید. یک تجربه موفق بر روی سایت شما بازدیدکنندگان را تشویق می کند که برای خریدهای بعدی نیز به همان سایت مراجعه کنند.
6- برنامه ای ایجاد کنید که به طورخودکار بازدیدکنندگان را با محصولات جدید و امکانات دیگر اشنا کند. چنانچه به خریداران امکان دهید تا از اطلاعات روی سایت اگاه شوند، باعث می شوید ان ها دوباره به بازدید سایت علاقه مند شوند و در نتیجه شانس خرید از شما تکرار می گردد. با این حال مراقب باشید که اخطاریه های مکرر و از طریق ایمیل ارسال نکنید، زیرا ممکن است مشتری به ستوه بیاید. فرم سفارش و فرم درخواست کالا برای شروع این برنامه و کمک به شما طراحی شده اند.