در شبکه جهانی اینترنت به عنوان یک کاربر روزانه با هزاران وبسایت برخورد می کنید که تعدادی از انها شخصی، تعدادی تجاری و تعدادی دیگر سازمانی هستند که مخاطبان و بازدیدکنندگان مخصوص خود را دارند.
یک مدیر وب سایت برای محبوبیت وبسایت خود در اصل باید اصول طراحی وب را پیاده سازی کند. در کل مدیرانی که خودشان وب سایت را طراحی می کنند، به مراتب موفق تر خواهند بود، زیرا اصول طراحی وب را رعایت می کنند.
رعایت اصول زیر برای رسیدن به یک وب سایت موفق و محبوب ضروری است :
 رنگ بندی صفحات یک وب سایت برای کاربران بسیار مهم است. از رنگ ها و طرح های شاداب و منظم استفاده کنید تا هنگامیکه کاربران وارد وب سایت شما می شوند، در همان لحظه اول ورود احساس ارامش خاصی از سایت شما داشته باشند و همچنین از رنگ های مرده و بی رنگ استفاده نکنید.
 چیدمان و نظم وب سایت برای کاربران و بازدیدکنندگان بسیار مهم است. چراکه بی نظم بودن نوشته ها و نامنظم بودن منو ها و چیدمان وب سایت، باعث کاهش بازدید وب سایت شما و خروج سریع بازدیدکنندگان از سایت شما خواهد شد.
 به وب سایت خود به شکلی نظم و انسجام دهید که کاربر به مدت طولانی در وب سایت شما بماند و از محتوای آن استفاده کند.
نوع امکانات برای کاربران
هر وبسایت با توجه به نوع فعالیت خود در اینترنت سعی بر آن دارد، امکاناتی را به بازدیدکنندگان خود و کاربران برای افزایش محبوبیت ارائه دهد. به عنوان مثال دریافت مقالات، دریافت برنامه های کاربردی و دیگر امکانات که برای کاربران مفید و بهره مند باشد. این کار باعث افزایش هرچه بیشتر بازدید یک وب سایت و محبوبیت آن می شود. همچنین جایگاه مناسب تبلیغات و نوع آن نیز مهم است. سعی کنید بنرهای تبلیغاتی مناسب و در جایگاه مناسب در وب سایت خود قرار دهید تا کاربران از دید تبلیغ زیاد از سایت شما خسته نشوند.
افزایش بازدیدکنندگان وب سایت
با رعایت اصول طراحی وب و مدیریت دقیق وب سایت تا اخرین زمان وب سایت خود را به روز نگه دارید. چراکه موتورهای جستجوی گوگل و ... به دنبال وب سایت های به روز هستند. اگر وب سایت شما به روز باشد، موتور جستجو به وب سایت شما نگاه می کند و وب سایت شما را به جست و جو کننده معرفی می کند. در نتیجه وب سایت شما در اولویت بازدید بالا قرار می گیرد.
سازگاری موتورهای جستجو با وب سایت
وظایف موتورهای جستجویی همچون گوگل و یاهو یافتن کلمات کلیدی و به روز دنیای اینترنت است. در وب سایت خود از کلمات کلیدی و به روز استفاده کنید. همچنین با سایت های رتبه بالا تبادل پیوند کنید.
در نهایت با رعایت مداوم این اصول شما دارای وب سایتی محبوب و پربازدید خواهید بود و باید همیشه نیازهای کاربران خود را براورده کنید تا محبوب تر باشید.