امروزه بازاریابی آنلاین در جذب مشتریان هدف در سطح داخلی و حتی بین المللی به تنها گزینه منطقی موجود تبدیل شده است. گام های زیر شما را برای دست یافتن به این هدف کمک می کند.
1- یک وبلاگ/وب سایت راه بیندازید : راه اندازی یک وبلاگ و یا یک وبسایت برای هر نوع کسب و کاری به خصوص کسب و کار آنلاین از اهمیت خاصی برخوردار است. شما می توانید مطالب مرتبط با بازار هدف خود را پیوسته در وبلاگ بنویسید و با این روش مخاطبان بیشتری را جذب و اعتماد آن ها را جلب کنید و همواره آن ها را برای دریافت اطلاعات مورد نیاز به سوی وبگاه خود بکشانید.
2- به محتوای مطالب دقت کنید: محتوای وب سایت خود را طوری تنظیم کنید کا از روند سئو پیروی کند. ابتدا کلمات کلیدی رایجی را که به احتمال قوی توسط بازار هدف استفاده می شود، بشناسید، سپس آن ها را در بخش هایی مانند URL، عناوین، تصاویر، برچسب ها و محتوای متن های خود بکار ببرید. یک عامل مهم دیگر در سئو نوشتن روزانه مقالات است، مقالتی که محتوای نسبتا بلند و جامعی در رابطه با موضوعی که پوشش می دهند، داشته باشند.
3- در شبکه های اجتماعی فعال باشید: به اشتراک گذاستن مطالب و عکس های جالب در وب سایت هایی مانند فیسبوک و توئیتر باعث می شود نام تجاری شما بیشتر مطرح شود و ارتباط نزدیک تری بین شما و مشتریان شکل گیرد. هر صفحه ای که در شبکه های اجتماعی ایجاد می کنید، راهنمایی به سمت وب سایت شما و هر پستی که اشتراک می گذارید فرصتی برای جذب یک مشتری جدید برای کسب و کار شماست.
4- مشترکان صفحات شبکه های اجتماعی خود را وارد لیست ایمیل خود کنید: گوگل و شبکه های اجتماعی در کنار مزایای زیادشان معایبی نیز دارند و باید با احتیاط استفاده شوند، چرا که شما بر آن ها کنترل کامل ندارید. ازین رو مشترکان شبکه های اجتماعی را در لیست ایمیل خود وارد کنید که فقط و همیشه در دسترس خود شما باشد.