1- طراحی
مهمترین عنصر بازاریابی اینترنتی طراحی وبسایتی است که کاربر محور باشد. هدف وب سایت باید تبدیل بازدیدکنندگان به مشتری هایی باشد که حاضرند برای کالا یا خدمات هزینه پرداخت کنند. اولین قدم در این را ایجاد اعتماد است که از طریق طراحی مناسب می توانید این پیغام را به مشتری برسانید. مشتری باید به اطلاعات کافی در خصوص محصول و نحوه ارائه آن دسترسی داشته باشد.
2- محتوای استراتژیک در بازاریابی
استراتژیک به معنای تشویق و ترغیب بازدید بازدیدکننده به سمت حرکتی خاص است. صفحات باید به گونه ای طراحی شده باشند که بازدیدکننده شما را به سمت خاصی هدایت کند. ابزارایجاد اعتماد برای شما محتوای شما است.
3- به بازدیدکنندگان خود اموزش دهید.
فروش اینترنتی و انلاین در سایه اموزش و ارتباط شفاف امکان پذیر است. اطلاعات کافی در رابطه با محصولات، مزایا و معایب آن ها را در اختیار مشتریان بگذارید تا بهترین انتخاب را برای پاسخگویی به نیازهای خود داشته باشند.
4- سئو
موتورهای جستجو به محتوای شما و ارزش آن برای کاربر اهمیت می دهند و تا زمانی که محتوای ارزشمندی برای ارائه دارید، قدم بزرگی در این زمینه برداشته اید. با یافتن کلمات کلیدی وب سایت خود را بهینه کنید. البته این کار زمان بر استو بستگی به موارد زیر دارد:
• میزان رقابت بر سر کلمات کلیدی
• کیفیت محتوای وب سایت
• تعداد و کیفیت بک لینک ها
• بهینه سازی صفحات

5- افزایش شعاع تاثیر
با استفاده از رسانه های اجتماعی بازدیدکنندگان بیشتری روانه سایت خود کنید. پیام خود را از طریق این رسانه ها منتشر کنید تا بازدیدتان بالا رود. زمان شما باید صرف نوشتن بلاگ و تولید محتوای خوب و همگام با استراتژی بازاریابی اینترنتی شما باشد.