در مقاله قبلی به معرفی دوربین های ثابت و دوربین های دید در شب پرداختیم و تا حدودی از مزایای این دوربین ها برای شما اطلاعاتی را شرح دادیم در ادامه و در این مقاله قصد داریم تا نمونه های دیگر دوربین های مدار بسته را برای شما معرفی کنیم که در صورت خرید دوربین مداربسته به راحتی بتوانید تصمیم بگیرید.

از نمونه های دیگر دوربین های مداربسته دوربین های مخفی می باشند که این دوربین ها در ابعاد بسیار کوچک طراحی شده اند و مناسب بهره گیری در مکان های می باشد که نیاز به کنترل نا محسوس دارند. دوربین های مدار بسته مخفی از منبع تغذیه ۱۲ ولتی تغذیه می شوند و به صورت با سیم و بدون سیم در بازار وجود دارند.

دوربین های DOM بسیار معروف بوده و شما این نمونه ها را به تعداد زیاد مشاهده کرده اید. در دور دوربین های DOM یک محفظه شیشه ای وجود دارد که این دوربین را در مقابل گرد و غبار حفظ می کند. دوربین مداربسته ی DOM به صورت ثابت می باشند و قابلیت تنظیم به صورت ۳۶۰ درجه افقی و ۹۰ درجه عمودی را دارا می باشند. اگر به دنبال خرید دوربین مداربسته برای منزل خود می باشید دوربین مداربسته DOM می تواند انتخاب مناسبی باشد.

برای خرید دوربین مداربسته DOM ، اینجا را کلیک کنید.

دوربین مداربسته SPEED DOM نمونه های چرخشی و زوم دار دوربین های مداربسته می باشند که قابلیت کنترل از راه دور را نیز دارا هستند. بسته به کیفیت دوربین خریداری شما، می توانید از امکانات متنوعی نظیر قدرت زوم اپتیکال و یا سرعت چرخش متفاوت بهره ببرید. معمول ترین نوع دوربین نداربسته SPEED DOM از قدرت زوم اپتیکال 22X برخوردار می باشد.از مزایای دوربین مداربسته SPEED DOM می توان به بهره گیری از یک دوربین به جای چندین دوربین اشاره کرد. برای استفاده بانک ها و یا سالن های کنفرانس از نمونه هایی با قدرت زوم 10X بهره می برند که دارای قابلیت کنترل از راه دور می باشد.

اگر نمی خواهید زیاد هزینه کنید نمونه هایی از دوربین مداربسته نیز وجود دارد که از SPEED DOM ارزان تر بوده و تا ۵۰۰ متر برد دارند. عمل چپ و راست با کنترل های مخصوص این دوربین ها انجام می شود اما امکان زوم و یا قابلیت چرخش در آنها وجود ندارد.