طراحی یک محیط خلاقانه برای دفتر کار


طراحی و دیزاین یک دفترکار می تواند در روند اجرای کار کارمندان و مدیر تاثیر زیادی بگذارد و از آن جا که کارکنان بیشتر روز خود را در اتاق کار خود می گذارنند لذا محل کار آن ها باید به گونه ای باشد که تمام نیاز های پرسنل را برطرف کند و یک محیط خلاق و آرام و منعطف را ایجاد نماید.

برای این که بتوانید یک فضای کاری و مناسب را برای پرسنل شرکت خود فراهم کنید نیاز است که حتما یک مکان حتی کوچک بر ای استر احت  ‌آن  ها  فراهم کنید.استراحت در بهره وری بیشتر یک فرد تاثیر بسزایی دارد و همینطور هوای آزاد و نور آفتاب در عملکردد بهتر مغز و خلاقیت افراد موثر تر است.حتی یک استراحت چند لحظه ای سبب افزایش چند برابری انرژی افراد می شود.پس اگر فضای بازی در دفتر کار خود ندارید یک قسمت مجزا را برای استراحت فراهم کنید.

نکته دیگری که برای دیزاین یک محیط خلاقانه مورد نیاز است استفاده چند منظوره از فضا می باشد.درست است که شما در یک محیط کاری هر بخش را به یک منظور مورد استفاده قرار می دهید اما به این مورد نیز توجه کنید که با این روش شما می توانید یک محیط کار کوچک را به یک محیط با استفاده چند منظوره و منحصر به فرد با کارآیی بالا تبدیل کنید.امروزه استفاده از یک میز کنفرانس و یک میز اداری گروهی در محیط های باز دفتر کار رایج شده است که دلیل اصلی آن همان نکته استفاده چند منظوره از فضا می باشد.حال ممکن است برای شما این سوال پیش بیاید که استفاده چند منظوره یعنی چه ! منظور ما از استفاده چند منظوره این مفهوم است که کارمندان در یک محیط کاری علاوه بر داشتن و حفظ حریم خصوصی خود بتوانند به راحتی و در یک مدت زمان کم وارد یک محیط با همکاری های تیمی بشوند.

حال در اینجا پیشنهادی برای شما داریم ! اگر شما یک فضای بزرگ خالی در داخل ساختمان و یا حتی بیرون آن دارید که بلا استفاده می باشد شما می توانید به راحتی با چیدمان یک مبلمان اداری مقاوم در برابر رطوبت برای فضای بیرون و یا یک چیدمان از صندلی کنفرانس و یک میز اداری در محیط داخلی یک فضای زیبا و مولد را برای برگزاری جلسات بزرگ و یا حتی انجام کار های تیمی خود در نظر بگیرید و به همین منظور می توانید یک استفاده چند منظوره از فضا داشته باشید.