انتخاب یک میز کارشناسی مناسب


از مهم ترین بخش های دکوراسیون داخلی اتاق کار یک میز اداری درست و مناسب سمت هر شخص می باشد که باید با ترکیب رنگی آن محل ارتباط برقرار کرده و زیبایی را به آن بخش هدیه دهد.انتخاب میز های اداری به بخش هایی نظیر میز مدیریت ، میز کنفرانس ، میز منشی و میز کارشناسی اشاره کرد.میز انتخابی شما باید در راستای اصول ارگونومی باشد و همچنین در هنگام انتخاب یک میز اداری باید به موارد رنگ دکوراسیون ، ابعاد استاندارد میز اداری ، قیمت میز اداری و مدل میز اداری و متریال های استفاده شده در آن بسیار دقت کرد چرا که بهره وری کارمندان ارتباط مستقیم با میزشان دارد.

انتخاب درست و معقول یک میز نیاز به اعتماد به تولید کننده آن دارد چرا که در برخی موارد شما اطلاعات کافی در رابطه با محصول انتخابی ندارید لذا در این جا است که یک فروشنده خوب می تواند به شما در خرید یک میز اداری کمک کند.شما باید در هنگام تعیین اندازه میز به مواردی تجهیزات کامپیوتری همچون، موس، کیبورد،  مانیتور، و فضایی برای وسائل جانبی همچون لیوان و غیره.. نیز توجه داشته باشید.چرا که آن ها بر روی میز شما قرار میگیرد و شما نیاز به فضای کافی برای آن ها دارید.

در هنگام خرید میز باید به این موضوع توجه کنید که انتخاب یک میز استاندارد برای کارمندان یک نکته مهم می باشد چرا که اگر رعایت نشود ممکن است آسیب های جبران ناپذیری را برای آن ها به دنبال داشته باشد. برای جلوگیری از مشکللات پشت و کمر ارتفاع میز کار باید مورد توجه قرار گیرد یعنی به گونه ای باشد که سطح روی میز باید در حدود ارتفاع آرنج به هنگام نشستن صاف باشد .انتخاب یک میز استاندارد باعث تضمین سلامت کارمندان می شود و همچنین خستگی را در کارمندان کاهش می دهد.