طراحی سایت فروشگاهی


با توجه به پیشرفت علم در تمام جهات،هم اکنون نیز شاهد پیشرفت تجارت الکترونیک می باشیم.امروزه بیشتر کسب و کارها در جهت آسان تر کردن کار خود و برقراری ارتباط بهتر و موثرتر با مشتری درصدد طراحی سایت فروشگاهی می آیند. تجارت الکترونیک بر پایه پردازش اطلاعات و انتقال الکترونیکی داده ها بنا شده است. فروشگاه الکترونیکی این امکان را برای کاربران فراهم می کند تا بتوانند به راحتی محصولات خود را دسته بندی کنند و برای استفاده کاربران امکانات بیشتری فراهم می شود.

از مزیت های مهم طراحی سایت فروشگاهی ایجاد نظم در کارها, کاهش ترافیک در خیابان ها و حفظ زمان برای شما می باشد و همچنین شما می توانید محصولات خود را بهتر و کامل تر معرفی کنید و مشتریان شما با آگاهی بیشتر به خرید از شما می پردازند. شما به راحتی می توانید در هنگام طراحی سایتتان مقایسه محصولات و امکان انتخاب بهترین محصول را فعال کنید. همچنین خرید اینترنتی و تحویل کالا در مقابل منزل می تواند برای کسانی که حوصله شلوغی بیرون را ندارند مناسب تر باشد.پرداخت پول به فروشگاه اینترنتی ایمن تر بوده و بسته به نوع طراحی سایت فروشگاهی, می توان کالا را بعد از واریز پول به درگاه بانکی, دانلود کرده و یا بعد از تحویل کالا در محل مورد نظر پرداخت نمود.

اما  در مقابل این مزیت های بسیار بالا بعضی ازمشتریان فروشگاه های اینترنتی معایبی را نیز برای این وب سایت ها می شمارند که از نمونه آن ها مسئله امنیت آن می باشد چرا که در این چند سال و به دلیل پایین بودن اطلاعات کاربران کلاهبرداری های زیادی اتفاق افتاده که مردم را شکاک کرده است. بهترین کار برای آسیب ندیدن این است که پیش از اقئام به خرید درباره فروشگاه اینترنتی مورد نظرمان تحقیق و بررسی های کافی انجام داده و از امنیت آن مطمئن شویم.هم چنین گاهی ممکن است شما نگران این موضوع باشید که محصول انتخابی شما وقتی به دستتان می رسد مطابق عکس نباشد که در این صورت می توان به جای استفاده از عکس ها کاتالوگی از عکس های واقعی بهره بگیرید.