میز اداری


مبلمان اداری، به کلیه لوازم و تجهیزاتی گفته می شود که برای تجهیز و طراحی محیط های اداری استفاده می شوند. مبلمان اداری یکی از موارد محیط های کاری می باشد. یکی از مهمترین وسایلی که در مبلمان اداری مورد استفاده قرار می گیرد، میز اداری است. میز اداری انواع مختلفی دارد و بسته به نوع استفاده به میز مدیریتی، میز کارشناسی، میز کارمندی، میز کنفرانس، میز کانتر، میز گروهی، میز منشی و ... تقسیم بندی می شوند.

میز اداری مدیریتی

میز مدیریتی یکی از انواع میز اداری است. میز اداری و میز مدیریتی باید مطابق با اصول ارگونومی بدن طراحی شود تا بهترین بازده را برای کارمندان و مدیریت داشته باشد. طراحی میز اداری مدیریتی باید متناسب ساعت ها کار برای مدیر باشد و برای او خسته کننده نباشد. این ویژگی ها برای میز اداری به خصوص  میز مدیریتی اداری باعث ایجاد بهترین شرایط کاری و مفید برای مدیران مجموعه می شود.

میز اداری کنفرانس

میز اداری کنفرانس یکی دیگر از انواع میز اداری می باشد. از میز کنفرانس برای جلسات در محیط اداری استفاده می شود. میز اداری کنفرانس مخصوص یک نفر نیست و برای استفاده چندین نفر برای جلسات و کنفرانس طراحی می شود. میز اداری کنفرانس از دو نفر تا چند صد نفره ساخته می شود. میز اداری کنفرانس در چندین شکل مستطیل،مربع، گرد و بیضی شکل در چندین ارتفاع ساخته می شود.

میز اداری کارمندی

میز اداری کارمندی یکی دیگر از انواع میز اداری می باشد میز اداری کارمندی باید مطابق با اصول ارگونومی بدن طراحی شود تا بهترین بازده را برای کارمندان داشته باشد. طراحی میز اداری کارمندی باید متناسب ساعت ها کار در محیط اداری باشد و برای فرد استفاده کننده خستگی به وجود نیاورد. خصیصه مهم برای میز اداری کارمندی جهت افزایش بازده کاری همین طراحی مناسب با ساختار بدن است. علاوه بر این مورد حفظ ظاهر و زیبایی یک مورد مهم جهت طراحی میز اداری کارمندی است.

میز اداری کارشناسی

از دیگر انواع میز اداری می توان از میز اداری کارشناسی نام برد. بذای طراحی و ساخت میز اداری کارشناسی نیز باید به حجم و ساعات کاری توجه نمود و ارتفاع میز اداری کارشناسی را با توجه به این موارد تنظیم کرد. برای بازده بیشتر باید ارتفاع میز اداری کارشناسی توسط شخص استفاده کننده قابل تغییر باشد تا هر فرد متناسب با شرایط محیط اداری خود آن را تنظیم کند.

میز کانتر اداری

میز کانتر اداری شامل میز منشی و میز پذیرش یکی از انواع مهم میز اداری است که برای هر دفتر اداری ضروری است. میز کانتر اداری در ابعاد و ارتفاعات متفاوت و شکل ها و جنس های متنوع ساخته می شود و با توجه به شرایط استفاده ارتفاع طراحی شده برای هر میز کانتر اداری متفاوت می شود.